Зайва вага

Зайва вага

Зайва вага – це надмірна маса тіла, яка не вважається захворюванням, проте часто створює проблеми зі здоров’ям. При зайвій вазі з’являється задишка, надмірне потовиділення, підвищений артеріальний тиск, серце і суглоби несуть підвищену нагрузку і існує високий ризик пов’язаних з цим захворювань.

Ожиріння – це захворювання, при якому в тілі накопичено стільки надлишкового жиру, що це спричиняє серйозні проблеми зі здоров’ям, які можуть призвести навіть до смерті. Людину вважають хворою на ожиріння, якщо індекс маси тіла(ІМТ), перевищує 30 кг/м2.

Як розрахувати ІМТ?

Для його обчислення необхідно розділити масу тіла в кілограмах на зріст у метрах в квадраті (вимірюється в кг/м²). Наприклад, якщо жінка 40 років має вагу 78 кг при зрості 1,65 м, то її ІМТ= 72/(1,65*1,65)=28,6.

Причин появи зайвої ваги може бути багато:

  • переїдання,

    в тому числі і приступи переїдання (вживання занадто калорійної їжі, вживання занадто великих порцій, переїдання ввечері, неконтрольовані приступи переїдання)

  • низька фізична активність,

    “сидяча” робота, відсутність заняття спортом, віддавання переваги “пасивному” відпочинку

  • нестача сну,

    регулярні недосипання, неправильний режим дня

  • гормональні порушення,

    порушення в роботі щитовидної залози, клімакс, полікістоз яєчників

  • побічна дія деяких препаратів,

    деякі антидепресанти, стероїдні протизапальні

Рецепт схуднення дуже простий!

Достатньо просто створити так званий “дефіцит калорій”, тобто споживати менше калорій, ніж витрачати! Як цього можна досягти? Є всього 2 способи:

  • збільшити фізичну активність (тобто більше витрачати калорій)
  • менше їсти або їсти менш калорійну їжу та виключити приступи переїдання

Винятком є гормональні порушення та побічна дія медпрепаратів.

Приступи переїдання

одна з найчастіших причин зайвої ваги. Надмірне споживання їжі, особливо певних категорій (солодке, мучне, здоба, випічка, шоколад, цукерки) – це своєрідна “цукрова залежність”.

Відомо, що вживання солодкого покращує настрій, оскільки цукор сприяє вироблення “гормону щастя” серотоніну. Коли людина з’їсть забагато солодкого, це підвищить рівень глюкози в крові значно більше. ніж потрібно в нормі. Підшлункова залоза одразу виробляє велику дозу інсуліну, щоб знизити рівень глюкози, і він падає до дуже низьких показників. Щоб компенсувати це, виникає потяг до солодкого. Таким чином виникає ”зачароване коло”, вийти з якого буває досить складно.